More

  Electronic Arts, Apex Legends’ın Gelirini Açıkladı

  Electronic Arts, Apex Legends’ın Gelirini Açıkladı

   

  Electronic Arts, ücretsiz oynanabilen ve döneme damgasını vuran Apex Legends tarafından sağlanan geliri açıkladı. Oldukça büyük bir gelire ev sahipliği yapan Apex Legends’ın, bugüne dek şirkete kazandırdığı gelir 3.4 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakam, yapımın bir ücretsiz oyundan çok daha fazlası olduğunu gözler önüne seriyor. Bu doğrultuda, oyunun gelmiş geçmiş en iyi video oyunları arasında olduğu da kanıtlanıyor.

   

  Apex Legends’ın Yıllar İçindeki Başarısı

   

  2019 yılında Respawn Entertainment tarafından piyasaya sürülen oyun yıllar içinde oldukça büyük bir başarıya imza attı. Başlangıç aşamasında beklenen başarıyı yakalamakta güçlük çekse de, zirveye oturması çok uzun sürmedi. Hızlı temposu, ücretsiz oynanabilirliği ve ikonik karakterleri ile oyuncuların ilgisini kısa sürede çekmeyi başaran yapım, hızla beklenen popülerliği elde etti. Canlı servis olan bu yapımı sürekli güncellemelerle destekleyen Respawn ise başarıya oldukça iyi ilerledi. Şimdilerde ise Apex Legends, 21. sezonunu gerçekleştiriyor.

   

  Oyunun Elde Ettiği Gelir Takdiri Hak Ediyor

   

  Electronic Arts’ın 2024 yılı dördüncü çeyrek kazanç çağrısında açıklanan rakam oldukça büyüktü. Apex Legends, 2019 yılındaki çıkışından bu yana 3.4 milyar dolar net rezervasyon biriktirmiş. Oldukça şaşırtıcı olan “Net Rezervasyonlar” metriği doğrudan gelirden farklıdır. Bu metrik gelir kesintileri ve ücretleri de hesaba dahil ediyor. Bu doğrultuda, oyun 3.4 milyar dolardan fazla gelir sağlamış olabilir. Aslına bakılırsa, bu yapım sadece satılan oyun içi kozmetiklerden gelir ediyor. Dolayısıyla, bu rakam oldukça büyük bir başarıyı işaret ediyor. Buna ek olarak geliştiriciler, mevcut  battle royale deneyiminin ötesine geçen bu yapımı daha da ileriye taşıma konusunda kararlı. 

   

  Apex Legends’ın 21. sezon içeriklerinin de bizlere gösterdiği üzere, yapımın popülaritesini kaybetmeye hiç niyeti yok. Devamlı olarak yeni eser ve kozmetiklere ev sahipliği yapan oyun, oldukça başarılı ilerliyor. Buna rağmen, yılın geçmiş dönemlerinde bazı yavaşlamalara şahit olduk. Diğer bir taraftan ise oyunun ücretsiz oynanabilir oyunlar arasındaki sıralaması oldukça sağlam. Buna ilaveten, oyun, günlük olarak 250.00’den çok daha fazla eş zamanlı oyuncuya kapılarını açıyor. Bu sebeple Apex Legends, Electronic Arts’ın en önemli IP’leri arasında yer alıyor. Oyuncu geribildirimlerine fazlaca değer veren Respawn, bu başarıyı oldukça hak ediyor.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img