More

  Bir Sonraki Baldur’s Gate 3 Güncellemesi Eylül Ayında Gelecek

  Bir Sonraki Baldur’s Gate 3 Güncellemesi Eylül Ayında Gelecek

   

   

  Baldur’s Gate 3 hayranları için merak uyandıran bir gelişme yaşanıyor. Hayranların uzun zamandır bekledikleri 7. yama, eylül ayında yayınlanacak. Oyuncuların dikkatini çeken kısım ise güncelleme tarihinin bu kadar geç olması. Hemen hemen üç ay sonra gelecek güncellemenin, bu kadar geç kalmasının sebebi, oyun için şimdiye kadar yayınlanan en büyük güncelleme olması. 

   

  Öyle ki, kendi içinde beta ve alfa test dönemlerinden geçecek olan yeni güncelleme, konsol oyuncularını oldukça memnun edecek. Larian Studios tarafından paylaşılan güncelleme notları, seçilen oyuncuların alfa ve beta sürümlere katılarak herkesten önce deneyimleme fırsatına erişeceğini de içeriyor.

   

  Baldur’s Gate 3,  7. Güncellemesi için Beta ve Alfa Testleri Yakında Başlayacak

   

  Stüdyo tarafından oyuncularla paylaşılan başka bir ayrıntı ise yapımın resmi mod desteği alacak olması. Baldur’s Gate 3 halihazırda fan yapımı modlara da ev sahipliği yapıyor olsa da güncelleme ile bu daha da kolay hale getiriliyor. Buna ek olarak resmi destek almayı başaran modlar da mod.io’ya eklenerek oyuncularla buluşacak. Ayrıca, konsol için sunulacak fan yapımı modlar ise belli başlı bazı yönergeleri karşılamak zorunda tutulacak. 

   

  Diğer tarafta ise Larian’ın engellediği birkaç durum var. Bunların arasında bazı NSFW modları ve belirli senaryo ağırlıklı modifikasyonlar var. Geliştirici, Baldur’s Gate 3 evreni bütünlüğünü korumak adına bunları şart tuttuğunu belirtiyor. Bunların yanısıra yönergeler henüz tam olarak belirli olmasa da, şimdilik belirlenen yönergeler gayet kabul edilebilir.

   

  Geliştirici NSFW modları için kesin bir olumsuz dönüş sağlamıyor. Sadece “bazı durumlar” için engel konulacağını belirtiyor. Aynı zamanda geliştirici, Baldur’s Gate 3‘ün bazı zamanlarda oldukça cüretkar sahneleri olduğunu da içtenlikle kabul ediyor.

   

  Tüm Detaylar için Eylül Ayını Beklememiz Gerekecek

   

  Şimdilik bahsi geçen tüm bu detaylar bir parça da olsa belirsizliğe sahip. Bahsedilen bu gelişmelerin en net halini görmek için eylül ayını bekleyeceğiz. Bunların yanısıra, sadece davet üzerine katılım gerçekleştirilen kapalı alfa testleri başladı. Beta testler için ise yaklaşık olarak 1000 PC oyuncusunun yardımına başvuracaklar. Geliştiriciler, beta testlerinin kayıtlarının da gelecek dönemde açılacağını belirtiyor.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img