More

  Diablo 4’ün Gelişimi ve Son Nesil Konsollara Veda Zamanı

  Diablo 4’ün Gelişimi: Gelecek Genişleme ve Mevcut Platformlar Arasındaki Denge

  Diablo 4, 2023 yazında PC ve konsollar arasında piyasaya sürüldü, bu da oyunun PlayStation 4 ve Xbox One gibi on yılı aşkın süredir piyasada olan donanımlarda iyi çalışacak şekilde inşa edildiği anlamına geliyor. Blizzard, henüz Diablo 4’ün gelişim sürecinde son nesil konsolları ve aslında PC’deki mevcut minimum özellikleri geride bırakacak yeni özellikler yayınlamamış olsa da, Diablo şefi Rod Fergusson IGN’e verdiği yakın tarihli bir röportajda, böyle zor bir kararın alınması gereken zamanın gelebileceğini söyledi.

  Diablo 4’ün Gelişimi, Sezon 4 ve Yeni Özellikler

  Şu anda, önümüzdeki ayın Sezon 4 lansmanı ve yılın ilerleyen zamanlarında oyunun ilk genişlemesi Vessel of Hatred ile Blizzard, eşitliği koruyor. Fergusson, “Belki bir platformu artık destekleme zamanının geldiği zaman ve yer her zaman vardır,” dedi. “Sanırım şu anda o zamanda değiliz. Ama Diablo 4 için uzun bir yolumuz var, bu yüzden ‘hey, bu özelliği yapma fikrimiz var ama belki de min spec veya sekizinci nesil oyuncularımız destekleyemeyecek bir özellik, bu yüzden bugün yapabileceğimiz bir şey değil’ diye konuşuyoruz. Ama bu sınırları zorlamaya devam ediyoruz.”

  ()

  Teknolojik Yenilikler ve Platformlar Arası Performans

  Blizzard, Diablo 4’e PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için ışın izleme grafik teknolojisini ekledi. Bu özellik Xbox Series S, Xbox One veya PS4’te mevcut değil. Konsolda, genel performansı tehlikeye atmamak için bu özellik saniyede 30 kare ile sınırlı. Diablo sanat yönetmeni John Mueller, “İyi bir yedek bulma konusunda oldukça iyiyiz,” diye açıkladı. “Bunu nasıl düşündüğümüz bu. Gerçekten harika bir şey yapmak istiyorsak, bir yedek yolunu bulacağız. Bunun tarafından engellenmiş olduğumuzu düşünmüyorum.”

  Diablo 4’ün Gelişim Sürecinde Son Nesil Konsolların Geleceği

  Vessel of Hatred genişlemesi 2024’te piyasaya sürüldüğünde, Xbox One ve PS4 11 yaşında olacak. Birçok geliştirici, daha güçlü mevcut nesile veya Gen 9 olarak adlandırılan nesile odaklanmak için bu konsolları geride bıraktı, ancak Blizzard henüz bırakmaya hazır değil. Fergusson, “Buna bakıyoruz,” dedi. “Her zaman konuşmanın bir parçası. Mesela, yeni bir özellik fikrimiz var, bugün desteklediğimiz şeye dayanarak yapabilir miyiz? Evet ya da hayır? Ve genellikle, John’un dediği gibi, yapabiliriz. Bunu yapmanın yollarını buluyoruz.”

  Son Nesil Konsollara Veda Yaklaşırken, Blizzard’ın Diablo 4’ün Gelişim Sürecine Yaklaşımı

  Diablo 4’ün Vessel of Hatred genişlemesi 2024’te piyasaya sürüldüğünde, Xbox One ve PS4 11 yaşında olacak. Birçok geliştirici Diablo 4’ün gelişimi ilerlerken, daha güçlü mevcut nesile veya Gen 9 olarak adlandırılan nesile odaklanmak için bu konsolları geride bıraktı, ancak Blizzard henüz bırakmaya hazır değil. Rod Fergusson, “Buna bakıyoruz,” dedi. “Her zaman konuşmanın bir parçası. Mesela, yeni bir özellik fikrimiz var, bugün desteklediğimiz şeye dayanarak yapabilir miyiz? Evet ya da hayır? Ve genellikle, John’un dediği gibi, yapabiliriz. Bunu yapmanın yollarını buluyoruz.” Bu, Blizzard’ın platformlar arası performansı koruma çabasını ve son nesil konsolların geleceği üzerine düşüncelerini vurguluyor.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img