More

  EA, Dead Space 2 Yeniden Yapımı Söylentilerini Yalanladı

  EA, Dead Space 2 Yeniden Yapımı Söylentilerini Yalanladı

  Electronic Arts (EA)Dead Space 2’nin yeniden yapımı hakkındaki söylentileri yalanladı. Oyun dünyasında dolaşan haberlere göre, EA’nın Motive Stüdyosu, Dead Space’in yeniden yapımının beklenen satışları gerçekleştirememesi üzerine Dead Space 2’nin yeniden yapımını rafa kaldırmıştı. Ancak EA, bu iddiaları kesin bir dille reddetti ve “Genellikle söylentilere yorum yapmayız ama bu hikayenin hiçbir geçerliliği yok.” açıklamasını yaptı.

  Jeff Grubb’ın İddiaları ve EA’nın Yanıtı

  Giant Bomb’dan Jeff Grubb, EA’nın Dead Space 2 üzerinde çalıştığını ve projenin ilk oyunun düşük satışları nedeniyle durdurulduğunu iddia etti. Grubb, “Üzerinde çalışıyorlardı; konsept aşamasındaydı… ön prodüksiyon ve şimdi o çalışma rafa kaldırıldı.” dedi. Ancak EA, Grubb’ın iddialarını yalanlayarak, Dead Space 2 yeniden yapımının hiçbir zaman düşünülmediğini belirtti.

  Motive Stüdyosu’nun Yeni Projeleri

  EA’nın açıklamalarına göre, Motive Stüdyosu, Dead Space yeniden yapımının ardından yeni projelere odaklanmış durumda. Stüdyo, EA’nın Battlefield serisi için yeni bir ekip oluşturuyor ve Marvel ile işbirliği içinde geliştirdikleri Iron Man oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Dead Space yeniden yapımı, 2023 yılında piyasaya sürüldü ve görsel sadakati ve orijinal oyunun yaratıcı genişletilmesi ile güçlü eleştiriler aldı.

  ()

  EA: Oyun Endüstrisindeki Yankıları

  Dead Space serisinin yeniden yapımı, oyun endüstrisinde büyük bir heyecan yaratmıştı. Dead Space 2’nin yeniden yapımı hakkındaki söylentilerin yalanlanması, hayranlar arasında hayal kırıklığına neden olabilirken, EA ve Motive Stüdyosu’nun açıklamaları, şirketin gelecekteki planlarına dair ipuçları veriyor. Dead Space yeniden yapımının başarısı, oyunun görsel sadakati ve yaratıcı genişletilmesi ile övgü toplamıştı. Ancak şimdilik, Motive Stüdyosu’nun dikkati tamamen Battlefield ve Iron Man projelerine çevrilmiş durumda. Oyun dünyası, bu iki büyük projenin ne zaman piyasaya sürüleceğini ve Dead Space serisinin geleceğinin ne olacağını merakla bekliyor.

  Son Durum ve Gelecek Planları

  EA, Dead Space 2 yeniden yapımı hakkındaki söylentileri yalanladı ve şu an için böyle bir projenin gündemde olmadığını belirtti. Dead Space yeniden yapımının resmi satış rakamları açıklanmamış olsa da, oyunun iyi bir performans sergilediği ve beklentileri karşıladığı belirtiliyor. Dead Space serisinin geleceği hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte, Motive Stüdyosu’nun tamamen Battlefield ve Iron Man projelerine odaklandığı görülüyor. Ne Connected Battlefield Universe ne de Iron Man’in şu anda bir çıkış tarihi bulunuyor. Oyun dünyasının 2024 yılındaki en büyük oyunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya göz atabilirsiniz.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img