More

  Homeworld: Sanal Gerçeklikte Yeni Bir Evren

  Homeworld: Sanal Gerçeklikte Yeni Bir Evren

  Homeworld, sanal gerçeklik (VR) için özel olarak geliştirilen yepyeni bir oyunla ekranların ötesine geçiyor. Sevilen gerçek zamanlı strateji (RTS) oyun serisi, FarBridge, Inc. tarafından, Gearbox Entertainment ile ortaklık içinde yeni bir ortama uyarlanıyor. Homeworld: Vast Reaches adıyla bilinen oyun, bu yılın ilerleyen zamanlarında Meta Quest 2 ve Meta Quest 3 başlıkları için piyasaya sürülecek.

  Homeworld Nedir?

  Relic Entertainment tarafından yaratılan orijinal Homeworld, 1999 Eylül’ünde eleştirmenlerden büyük beğeni toplayarak piyasaya sürüldü. 2013 yılında, IP hakları Gearbox Entertainment tarafından satın alındı.

  2015 yılında, Homeworld Remastered Collection seriyi yeniden canlandırdı. Bir yıl sonra bir öncül olan Deserts of Kharak piyasaya sürüldü ve Homeworld 3’ün 13 Mayıs 2024’te PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

  Serideki her oyun iyi karşılandı. Orijinal oyun, RTS türünü 3D oyun alanına taşımasıyla büyük övgü aldı ve devam oyunları formülü sürekli modernize etti. Elbette, 2024 yılında modernizasyonun en büyük varlığı VR’dan başkası değil!

  Geleneksel PC oyunlarında, bir filo uzay gemisini kontrol eden insan komutan Fleet Command olarak oynuyorsunuz. Oyuncular, Homeworld: Vast Reaches’te gizemli yeni bir düşmana karşı acımasız bir savaşta aynı rolü üstlenecekler.

  Homeworld: Vast Reaches

  Bu yepyeni VR serisi, sevilen efsanede yeni bir hikaye vaat ediyor, stratejik uzay savaşlarını VR ve MR için yeniden hayal ediyor. Yepyeni ortam, oyuncuların 3D RTS aksiyonunu her açıdan görmelerine ve gemilerini savaş için formasyonlara yerleştirmelerine olanak tanıyacak.

  Homeworld: Vast Reaches, Karışık Gerçeklik (MR) tanıtımıyla bir adım daha ileri gidiyor. Oda büyüklüğünde sürükleyici 3D savaşları yaşayabilir veya anında bir masa üstüne sığacak şekilde küçültebilirsiniz.

  İlk iki oyunun olayları arasında geçen bu oyunda, efsanevi orijinal Fleet Command ve Homeworld Savaşı’nın kahramanı Karan S’jet’in rehberliğinde yeni bir Fleet Command olan Tyrra Soban rolünü üstleniyorsunuz. Orijinal Kushan Anagemisi, yeni bir filonun amiral gemisi olarak hizmet vermek üzere emeklilikten çıkarılıyor. Tyrra ve Karan birlikte, hiperuzay çekirdeğinizi elde etmek isteyen ve bunu elde etmek için Homeworld’ünüzü yok etmekten çekinmeyen ikiyüzlü yıldızlararası tüccarlar Radaa’ya karşı yeni bir tehditle yüzleşiyorlar.

  VR Pedigreesi

  “Her iki Homeworld ve strateji oyunu hayranlarının da keyif alacağı yeni bir deneyim yapmak için özen gösterdik,” dedi FarBridge’de Stüdyo Yaratıcı Direktörü Richard Rouse III. “Homeworld’ün muhteşem uzay savaşlarını ve benzersiz karakterlerini alıp insanların sanal ve karışık gerçeklikle tamamen yeni bir şekilde oynamalarını sağlamak büyük bir onurdu.”

  FarBridge, bu sevilen evreni VR’a taşımak için Gearbox Entertainment ile ortaklık kurdu. FarBridge, geliştirme ve yayıncılık sorumluluklarını üstlenecek ve oyunun hikayesinin, karakterlerinin ve lore’unun franchise’a sadık kalmasını sağlamak için yakından Gearbox Entertainment ile işbirliği yapacak.

  “Topluluğun Homeworld: Vast Reaches’ı eline almasını ve nihayet Fleet Command olmanın nasıl bir his olduğunu anlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz,” dedi Gearbox Entertainment’da Lisanslama ve İş Geliştirme Kıdemli Direktörü Erica Hollinshead Stead. “VR, Homeworld’ün strateji oyunu oynanışına yeni bir boyut getiriyor ve topluluğun sunulan geniş evrende kelimenin tam anlamıyla daldırılmasını heyecanla bekliyorum.”

  Gearbox elbette VR’a yabancı değil. Şirketin şu anda adına üç VR oyunu var. Penn ve Teller VR: F U, U, U, & UDesert Bus VR ve elbette, Borderlands 2. Bunlardan sonuncusu, XR Source’un en iyi VR video oyunu portlarından biri olarak kabul ediliyor.

  Lansman Planları Homeworld: Vast Reaches, bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülecek. Oyunun Meta Quest 2 ve Meta Quest 3 ile uyumlu olduğu belirtilmiş. Elbette, büyük olasılıkla Meta Quest Pro ile de çalışacaktır.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img