More

  Diablo 4, Loot Reborn Sezonunun Ardından Oyuncular Bazı Sorunlar Tespit Etti

  Diablo 4, Loot Reborn Sezonunun Ardından Oyuncular Bazı Sorunlar Tespit Etti

   

  Diablo 4ün merakla beklenen 4. sezonun ardından, oyuncular birkaç hata ile karşılaşmaya başladı. Bazı PC oyuncuları Nvidia grafik kartları için yapılan güncellemenin ardından, sorunlar yaşadığını belirtti. İlgili güncellemesinin sonrasında oyunda kararsızlıklar ve çökmeler meydana geldiğini belirten oyuncular, oldukça şikayetçi. Diğer bir taraftan ise Blizzard, soruna kalıcı bir çözüm üretilene kadar geçici bir çözümü oyunculara servis etti.

  Diablo 4, 4. Sezonu Loot Reborn Muhteşem Özellikleri de Getirdi

   

  14 Mayıs tarihinde yayınlanan Loot Reborn sezonu ile birlikte oyuncular oldukça sevinçle karşıladı. 4. sezon olan Loot Reborn, adının da anlattığı üzere ganimet toplamayı daha keyifli hale getiriyor. Bu sebeple, oyuncuların karakter sınıfına göre istedikleri ekipmanı yapmalarına olanak sağlıyor. Oyuncu geri bildirimleri dikkate alınarak oluşturulan bu sezon, maalesef ki gelişi ile herkesi memnun edemedi.

   

  Loot Reborn, bazı PC oyuncularına sıkıntı yaşatsa da bazı önemli özelliklerle geldi. Bunlardan biri de Tempering sistemi. Oyunculara, Affix’ler ile ekipmanlarını özelleştirme fırsatı sunan bu sistem, Masterworking aracılığı ile de yükseltilebiliyor. Tüm bu harika özelliklerin yanı sıra, eşya menüsü da özelleştirildi. Kısacası, bir ganimet parçasının istatistiklerini görebilecek, bu sayede Masterworking ve Tempering sistemlerinin birçok işi halletmesine izin verebileceksiniz. 

   

  Sezon İyileştirmelerin Beraberinde Hatalara da Yol Açtı

   

  4. sezon olan Loot Reborn, oyuncuların deneyebilmesi adına birçok pozitif özellik getirse de, hatalara da yol açtı. Bu hata bazı oyuncular için oldukça can sıkıcı olsa da geliştirici ekip bir talimat yayınladı. Hata, sistemlerinde Nvidia Geforce RTX 40 serisi bulunan oyuncuların rapor etmesi ile ortaya çıktı. Bunun üzerine şirket, henüz yeni bir yama yayınlamasa da geçici birkaç çözüm yolunu oyunculara sundu. 

  Loot Reborn Sezonundaki Hatalar için Geliştirici Çözümleri

   

  Adam Fletcher tarafından Twitter’da yayınlanana göre, çözüm üzerinde çalışılıyor. Soruna kalıcı bir çözüm üretilene kadar yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

  RTX 40 serisi için özel bir özellik olan DLSS Frame Generation ve ışın izleme özelliğinin kapatılması. Geliştirme direktörü, Bunların çökme sorunu yaşayan PC oyuncuları için bir çözüm olacağını belirtti. Olumsuz tarafta ise, geliştirme direktörü kalıcı düzeltmenin ne zaman geleceğini söylemedi. Buna ek olarak, DLSS Frame Generation özelliğinin sorunun ana kaynaklarından biri olduğunu vurguladı. 

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img