More

  Manor Lords – Verimliliği Artırma Yolları

  Manor Lords – Verimliliği Artırma Yolları

   

  Çıkışı ile beklenenden büyük bir ilgi görmeyi başaran Manor Lords, Steam’de rekor kırmayı başardı. Oyunun bu muhteşem başarısının ardından, sizler için Manor Lords verimliliği artırma yollarından birkaç tanesini aşağıda sizler için listeledik. 

  Manor Lords’ta Verimliliği Nasıl Artırırsınız?

  1- Haydut Kamplarını Yok Edin
  İlgilenilmediği takdirde büyük bir rahatsızlık kaynağı haline gelecek haydut kampları, erken aşamada yok edilmelidir. Başlangıç aşamasında oldukça az kaynak çalan haydutlar, genel yerleşim kaynak stoğuna çok zarar vermez. Diğer bir yandan, haydutlar çaldıkları kaynaklar toplanır. Bu durumda, yakıt tüketiminiz kış döneminde iki katına çıktığında haydutlar büyük bir problem haline gelebilir.

   

  2- Koşan Birlikleri Kullanmaktan Kaçının
  Koşan birlikler, düşmanları yok etmek için hızlı bir yöntem gibi görünse de aslında değildir. Yorgunluğa maruz kalan ekiplerin, savaş etkinlikleri etkilenir. Bu sebeple, dayanıklılığı azalan ekiplerin savaş kazanma olasılığı düşer. Manor Lords’ta verimliliği artırabilmek için birliklerin etkinliği yüksek olmalı. Daha sonrasında, birliklerin savaştan çıkmasının ardından koşarak yerleşim yerlerine dönmeleri, kasaba faaliyetlerine katılmaları istenebilir. 

   

  3- Ambar ve Depo Evlerini Pazar Bölgelerine Yakın Yerleştirin
  Depo evleri ve ambarları pazar yerine yakın inşa ederek, mal stoklama süresini önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Yerleşim yerlerinin genişlemesi ile işçiler daha fazla ürün çıkarmaya başlar. Bu durumda, vatandaşlar bir pazar yeri talep eder. Bu sebeple, ambar ve depo evlerini pazar yerine yakın inşa edin. Bu sayede, pazara getirilen ürünler için gidip gelme süresini önemli ölçüde azaltırsınız.

   

  4- İkinci Bir Öküz Edinin
  Oyun başlangıcında ile bir öküz hediyeniz olur. Bu öküz oldukça işinize yarayacak olsa da birden fazla inşaat yaparken, tek öküz verimliliğinizi düşürür. Bu sebeple bir öküz ahırı inşa edip, ikinci öküzü edinerek Manor Lords inşaatlarınızda işçi verimliliğini arıtın.

   

  5- Sebze Üretimi Hakkında Bilgi Sahibi Olun
  Manor Lords verimliliğinizi artırmak için burgage parsel boyutları üzerinde bilgi sahibi olmanız gerek. Burgage parsel boyutlarının hasat zamanı ve sebze miktarı üstündeki etkisini anlayarak, gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Örneğin, küçük bir parsel hızlı sebze üretimi sağlar fakat hasat miktarı az olur. Böylelikle, yiyecek üretiminizi stratejikleştirir ve sadece buğday tarımı yapmaktan kurtulursunuz.

   

  6- Küçük Çiftçilik Parselleri İnşa Edin
  Ekin çeşitliliği ve zamandan tasarruf etmek için daha küçük çiftçilik parselleri inşa etmelisiniz. Verimli ve büyük bir toprak parçası gördüğünüzde, tüm alanda büyük bir çiftlik inşa etmek isteyebilirsiniz. Diğer bir taraftan ise bu durum size iki olumsuz şekilde dönüş yapar. Bunlar; hasat süreniz artar ve tarlaları nadasa bıraktığınızda alternatif eksikliği yaşarsınız.

   

  7- Önce Çiftlikleri İnşa Edin
  İlk etapta verimli topraklar üzerine bina inşa etmek daha sonra büyük sorunları beraberinde getirir. Manor Lords, her yeni oyuna başladığınızda toprak verimliliği ve rastgele kaynak yerleşimleri ile benzersiz bir bölge sunar. Bu sebeple, verimli topraklara bina inşa etmek daha sonrasında o binaları yıkmanıza ya da az verimli topraklarda tarım yapmanıza neden olur.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img