More

  Marathon Steam’de Ücretsiz!

  Marathon Steam’de Ücretsiz!

   

  Bungie’nin sevilen oyunu Marathon, Steam’de ücretsiz olarak tekrar yayınlanıyor. FPS türünün öncülerinden olan oyun, türün kökenlerini oldukça iyi taşıyor. Bungie’nin bu alandaki uzmanlığını gözler önüne sermeyi başaran bu yapım oldukça olumlu karşılanıyor.

   

  1994 yılında başlayan Marathon üçlemesi, Wolfenstein ve Doom gibi dönemine damga vuran PC FPS oyunları ile rekabet etmişti. Bu rekabet ile adını oyun dünyasına altın harflerle yazdıran muhteşem oyun, şimdi tekrar Steam’de oyuncularla buluşuyor. 

   

  Marathon, Oyuncuları Heyecanlandırmayı Tekrar Başardı

   

  İlk defa 1994 yılında yayınlanan Marathon üçlemesi, Apple’ın Macintosh bilgisayarlarına sunuldu. Bu muhteşem üçleme, birçok FPS kural ve klişesi için belirleyici özellik taşıyordu. Seri, başta Mac bilgisayarlar için yayınlanması nedeni ile diğer Bungie oyunları kadar bilinmese de oldukça etkileyici bir başarıya imza atmıştır. Bu sebeple Bungie, serini ilk  oyunu ile başlayarak tüm oyunları Windows bilgisayarlar için yayınlamayı planlıyor.

   

   

  Klasik Marathon adı ile yayınlanan oyun, Bungie’nin üçlemesi gibi oyunları modern platforma getirmeye çalışan fanlardan oluşan ekip tarafından geliştiriliyor. Yapım, Aleph One tarafından ücretsiz olarak geliştirilen ve yayınlandı. Buna ek olarak, oyun aynı zamanda ücretsiz indirilmeye açık. 

   

  Klasik FPS, orijinal Marathon oyunun veri dosyaları inşa edilerek yenilendi. Kısaca oyun, birçok kalite iyileştirilmesi ve yenilikle tekrar gündeme getiriliyor. Bu iyileştirmeler arasında birçok iyi özelik bulunuyor. Bunlardan bazıları; isteğe bağlı geniş ekran HUD desteği, 3D filtreleme ve daha birçok özellik. Dileyen kullanıcılar, bu iyileştirmeleri kapatarak oyunu orijinal formatında oynama şansına sahip. Aleph One tarafından geliştirilen sürümü daha önce deneyen incelemeciler de olumlu geri dönüşler yaptı. İncelemciler, sürümün orijinali ile aynı olduğunu ve Steam başarılarını da içerdiğini belirtmeyi de ihmal etmedi.

   

  Orijinal Oyun Deneyimi Yeni Sürümde Mevcut

   

  Klasik Marathon adıyla çıkış yapan oyun, koloni gemisi UESC Marathon’a binen uzaylıları içeren oyun deneyimini koruyor. Hikaye odaklı yapısı ile övgü toplayan oyun sadece bununla sınırlı kalmıyor. Bunlara ek olarak, gemi kontrolü için mücadele olan yapay zekaları da içeren şekilde genişletildi. 

   

  Ek olarak, serinin Steam’e eklenen oyunları sadece bunun ile sınırlı kalmayacak. Steam, Marathon 2 ve Marathon Infinity gibi yapımlara da ev sahipliği yapacak Steam. Platform bu sayede, serinin hayranlarını oldukça memnun edecek.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img