More

  Silent Hill: The Short Message Geliştirilme Süreci Detayları Ortaya Çıktı

  Silent Hill: The Short Message Geliştirilme Süreci Detayları Ortaya Çıktı

   

  Çıkışı ile oyun dünyasındaki dengeleri sarsan Silent Hill: The Short Message’ın geliştirilme süreci ile ilgili daha fazla detay ortaya çıktı. Güvenilir bir sızıntı kaynağı tarafından ilk aşamada “Project Sakura” adı ile geliştirildiğini doğrulaması soru işaretlerini netleştirmeyi başardı.

   

  İlk olarak, “Project Sakura” adı ile geliştirme sürecine başlanan yapım, daha fazla karakter ve bulmaca odaklıydı. Daha sonrasında, yapımda büyük bir değişikliğe gidildi ve oyun bir kült etrafında tasarlandı. Bu kült, Maya ve Anita karakterlerinin kökenlerini hedef alıyordu. Yapılan değişikler Silent Hill: The Short Message’ı daha üst seviyeye taşımayı başardı.

   

  Project Sakura’dan The Short Message’a Giden Yol

   

  Görüldüğü gibi, Silent Hill: The Short Message ve Project Sakura arasında oldukça büyük değişiklikler var. Sunulan erken görüntüler ve oyunun son sürümü arasındaki değişiklikler pek tabii oyuncuların da gözünden kaçmadı. En bilinen korku oyunları sızıntı kaynaklarından biri olan Dusk Golem ise bizler için bu değişiklerin ne olduğunu ve nedenlerini detaylıca araştırdı.

   

  Dusk Golem tarafından bizlerle paylaşılana göre ilk adımda oyun farklı bir misyona sahipti. Silent Hill: The Short Message’ın geliştirilme aşamasındaki misyonu bu sebeple daha farklıydı. İlk olarak, baskı ve kaygılara karşı direnerek intiharı önleme misyonuna sahip olarak tasarlanıyordu. Bu misyonu son sürümde görsek de son sürüme ulaşamayan bazı detaylar da mevcut. 

   

  Tüm bunların yanı sıra Golem, orijinal versiyonun daha fazla karakter iletişimi içereceğini de ekliyor. Bu demek oluyor ki, Anita Maya’nın telefonunu kullanarak sohbet gruplarına girecekti. Böylelikle, ne olduğunu çözmeye çalışacak ve telefondaki insanlarla iletişime girerek bilgi toplayacaktı.

   

  Project Sakura” ve son sürüm arasındaki en şaşırtıcı detay belki de ritüeller ve kültlere odaklanılmasıydı. Sürüm, öğrenci ve öğretmenlerin aşırı din odaklı fikirler savunumasını anlatıyordu. Aynı zamanda Maya ve Anita’yı kökenleri üzerinden hedef almayı planlıyordu. Böylelikle, “tuhaf bir kült”ün bir parçası olduğunu daha açıkça gözler önüne serecekti. 

   

  Oyunculardan karışık yorumlar alan The Short Message, genel olarak olumlu yorumlar aldı. Yıllar sonra oyunculara sunulan ilk Silent Hill oyunlarından biri olan yapım, ilgi görmeyi başardı.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img