More

  Valorant Konsollara Geliyor

  Valorant Konsollara Geliyor

   

  Riot Games’in popüler nişancı oyunu hakkında nihayet beklenen gelişme yaşandı. Oyuncuların uzun zamandır oldukça merakla beklediği bu gelişme, oyunun hayranlarını oldukça memnun edecek. İlk olarak 2020 yılında PC için ücretsiz olarak piyasaya sürülen Valorant, yakında konsollar için de piyasaya sürülecek.

   

   

  Ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu Valorant, çıkışı ile beklenenin oldukça üstünde bir popülarite yakalamayı başardı. Ücretsiz erişilebilir olması ve oldukça geniş karakter yelpazesi ile PC oyuncuları tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan yapım, uzun zamandır söylentiler yaratıyordu. Yapım hakkında sürekli gündeme gelen konsol iddiaları nihayet gerçeğe dönüşüyor. Riot tarafından resmi şekilde duyurulan bu gelişme, PS5 ve Xbox X/S oyucularını memnun etmeyi başarmış gibi duruyor.

   

  Valorant Konsol Çıkışı Summer Game Fest’te Ortaya Çıktı

   

  Gerçekleşen Summer Game Fest’te duyurusu gerçekleşen Valorant konsol duyurusu, büyük bir ilgiye neden oldu. Bu yıl içinde konsollara geleceği duyurulan Valorant için beta testleri ise 14 Haziran tarihinde başlayacak. Şimdilik sadece belirli bölgelerde gerçekleşecek Valorant konsol betası henüz Türkiye’de yok. Diğer bölgelere gelişinin ise “muhtemel” olacağını belirten Riot, belirli bir zaman çizelgesinden bahsetmedi.

   

  Bunlara ek olarak oyuncuların konsol optimizasyonu konusunda aklında bazı soru işaretleri var. Durumun farkında olan Riot, konsol optimizasyonunun PC performansına eşit olacağını iddia ediyor. Bunun yanısıra konsol oyuncuları için çapraz oynama desteğini kalıcı olarak kapatılacağını da belirttiler. Çapraz oynama desteğinin iptalinin ise fare – klavye ve kontrol cihazları arasındaki hassasiyet farkından kaynaklanıyor olduğu öne çıkıyor. 

   

   

  Riot’un sadece konsol için değil, aynı zamanda mobil cihaz optimizasyonu hakkında çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Diğer bir taraftan ise Riot, Summer Game Fest’te konu hakkında açıklama yapmadı. Bunların yanısıra, Valorant oyuncularının aklında birkaç soru işaret de var. Oyunun silahları ve kontrol şeması tamamen PC için özel olarak tasarlı durumda. Bu durumda konsolda kontrollerin nasıl olacağı oyuncular tarafından merak ediliyor. Riot, bu konu hakkında, konsol oyuncularını da yapımı tamamen “doğal hissetmesi konusunda kararlı” olduğunu belirtti. Ayrıca, başarı sağlanamaması durumunda projeyi iptal etmekten çekinmeyeceklerini de belirtti.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img