More

  Yeni Persona Oyunu için Beklenen Duyuru Tarihi Haziran

  Yeni Persona Oyunu için Beklenen Duyuru Tarihi Haziran

  Persona serisinin geliştiricisi ve yayıncısı olan Atlus, bu Haziran ayında yeni bir oyun duyuracak gibi görünüyor. 8 Haziran tarihinde yapılacak olan Persona Live Tour kapsamında gerçekleşeceği düşünülen duyuru, serinin hayranlarını oldukça heyecanlandırıyor.

   

  Atlus, yaklaşan diğer etkinliklerde yeni oyun duyurusu olmayacağını dikkatle belirtiyordu. Diğer taraftan ise Persona Live Tour 2024 duyurusunda böyle bir bilgiye yer verilmedi. Bu doğrultuda, somut bir duyuru olması ihtimali daha da kuvvetli. Ek olarak, Persona Live Tour 2024 yayını 18.00 ET saatinde gerçekleşecek.

   

  Yeni Persona Oyunu Muhtemelen Bir Yan Oyun

   

  Serinin sevilen müziklerinin olduğu bir konseri içerecek etkinlikte, yeni bir oyun duyurulması muhtemel. Diğer bir taraftan ise merakla beklenen Persona 6’nın duyurusunun önümüzdeki yıl olması planlanıyor. Bu doğrultuda, etkinlikte duyurusu yapılacak yapımın bir yan oyun olma ihtimali var. Şu an geliştirildiğini bildiğimiz Persona 6‘nın, serinin en çarpıcı oyunu olması hedefleniyor. Bu sebeple, şirketin bu etkinlikte bir ana oyun duyurması beklenmiyor.

  Serinin hayranları yeni ana oyun için oldukça meraklı olsa da, bu etkinlikte duyurulmama ihtimalinin olması oyuncuları hayal kırıklığına uğratıyor. Atlus’un bu oyunun duyurusunu başka bir etkinliğe bırakma sebebinin ise Live Tour’un ücretli bir etkinlik olması. Muhtemelen şirket, bu önemli duyuruyu ödeme duvarının arkasında bırakmaz.

   

  Duyurulması Beklenen Oyun Hakkında Tahminler Var

   

  Atlus’un son dönemde geliştirdiği bilinen iki ana dizi dışı oyun var. Olumsuz tarafta, Ocak 2024 tarihinde yayınlanan rapor var. Bu doğrultuda projenin sonuna gelinmesine rağmen iptal olması söz konusu. Bu sebeple, Haziran ayında duyurulması beklenen oyun hakkında tahminler oldukça güçlü. Bu oyun, Mobil ve PC için geliştirilen Persona 5: The Phantom X. Çin asıllı stüdyo Black Wing’in geliştirdiği oyunun, 2021 yılında duyurusu gerçekleşti. Buna rağmen oyun, Çin’de beta aşamasında ve henüz Çin dışındaki bölgeler için onaylanmadı.

   

  Tüm bunlar göz önüne alındığında tahminlerin güçlenmesi oldukça doğal. Buna ek olarak geliştiricilerin Persona 5: The Phantom X’in yayınlanmasının sadece zaman gerektirdiğini belirtmesi de büyük bir etken. Böylelikle, Atlus’un gerçekleştireceği canlı yayının yıldızı kuvvetle muhtemel Persona 5: The Phantom X. Serinin hayranları, etkinliği ve duyuruları büyük bir merakla bekliyor.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img