More

  Microsoft, Üç Yeni Xbox Series X/S Modelini Duyurdu

  Microsoft, Üç Yeni Xbox Series X/S Modelini Duyurdu

   

  2024 yılı tatil sezonu için heyecan verici bir gelişme yaşanıyor. Microsoft, bu tatil sezonunda üç yeni Xbox Series X/S modelini satışa sunuyor. Satışa sunulacak yeni Xbox Series X/S modelleri arasında oyuncuları heyecanlandıracak konsollar var. Modeller arasında yer alanlardan biri de Xbox Series X 2TB Galaxy Black. Özel sürüm olarak çıkacak konsol, sınırlı sayıda üretiliyor.  Bu gelişmeye ek olarak, çalışmaları henüz devam eden, bir sonraki nesil Xbox konsolu hakkında da açıklamalar yaptı.

   

  Yeni Modeller Bu Yıl Satışa Çıkacak

   

  Bildiğiniz üzere geçen yıl Xbox Series S 1TB modeli, Karbon Siyahı renginde satışa çıkmıştı. Bunun ardından Microsoft, bu yıl Xbox Series S 1TB konsol seçeneklerini genişletiyor. Karbon Siyahı varyantına ek olarak Robotik Beyaz seçeneği geliyor. Bu sayede skala genişliyor ve satın almak isteyen oyuncular daha fazla opsiyona sahip oluyorlar.

  Buna ek olarak, Xbox Series’in sınırlı depolama kapasitesi oldukça büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Bu sebeple Microsoft, depolama sorununu hızlıca ortadan kaldırmış gibi duruyor. Oyuncu taleplerini artırması beklenen bu durum, şirket adına çokça iyi bir gelişme. Buna ek olarak, bir diğer gelişme; yılın sonunda satışa çıkacak üç yeni Xbox Series X/S modeli “seçili pazarlarda” oyuncular ile buluşacak. 

   

  Belirlenen Yeni Xbox Series X/S Modeli Fiyatları

   

  (Robot Beyaz, 1TB) Xbox Series S  – 349,99 dolar

  (Tamamen Dijital, 1TB) Xbox Series X – 449,99 dolar

  (Galaxy Black Özel Sürüm, 2TB – sınırlı üretim) Xbox Series X  – 599,99 dolar

   

   

  Microsoft, şu anki zaman diliminde Series X/S serisine tamamen odaklı durumda. Bu sebeple, çıkış tarihi yaklaşan yeni modeller oyunculara daha fazla seçenek ile ulaşacak. Buna ek olarak Sarah Bond, bir sonraki yeni nesil konsol üzerinde yoğun bir çalışma içinde olduklarınu belirtmeyi ihmal etmedi. Bu konudan bahseden bazı kaynaklar ise bahsi geçen yeni konsolun 2026 yılında çıkış yapacak bir el konsolu olduğunu belirtiyor. Diğer bir taraftan, şirketin şu an ne planlıyor olduğunu tahmin etmek oldukça zor. Yeni konsol modelleri hakkında detaylar için Xbox resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Heyecan verici yeni Xbox Series X/S konsollarını Türkiye pazarında görmeyi heyecanla bekliyoruz. Bunlara ek olarak Haziran ayı ilk yarısında Xbox Game Pass’te yer alacak oyunları öğrenmek için Xbox Game Pass Haziran Ayı Başlangıç Oyunları Belli Oldu yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img