More

  Biomorph: Metroidvania’nın Yeni Yıldızı

  Biomorph: Metroidvania’nın Yeni Yıldızı

  Super Mario veya Kirby gibi sevilen büyük başlıklı oyunların Metroidvania ayarında nasıl hissettireceğini hiç merak ettiniz mi? Ben birçok kez düşündüm. Peki ya size, temelde Kirby ve Ender Lilies’in bir bebek yaptığını söylesem? Gelin, Biomorph incelememize bir göz ataalım.

  Biomorph, şu anda her Metroidvania topluluğunun konuştuğu oyun ve bu, Silksong’u beklerken, benzersiz bir dünya ve benzersiz öğelerle dolu başka bir oyuna dalma fırsatı verildiği için. Biomorph, düşmanlarının formlarını alıp onlara dönüşen ve sonunda oyun boyunca kullanmak üzere yeteneklerini çalan bir soulslike Metroidvania oyunudur. Lucid Dreams Studio tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyunda, Ender LiliesHollow Knight ve Kirby gibi oyunlardan alınan ilhamın yanı sıra oyuna konulan sevgiyi görebilirsiniz. Beni tamamen etkileyen bir Metroidvania bekliyordum ve bu oyun gerçekten yeni ve çeşitli materyaller sundu.

  Biomorph Hikayesi ve Karakterler

  Oyunun hikayesine çok fazla girmek istemiyorum, çünkü üzerine değineceğim her şey oyun için bir spoiler olurdu. Çünkü hikaye, kontrol edeceğiniz karakter Harlo’nun bir laboratuvarda “onu kurtarmam gerekiyor” dediği ama kim olduğunu hatırlamadığı bir yerde başlıyor.

  Harlo’nun üzerinde onunla konuşan iki kol var, Zeki ve Eni, ve bunlar oyun boyunca yanınızdaki yardımcılarınız. Bu oyunda haritada lore aramak yerine, hikayede ilerlemenizi sağlayacak kesit sahnelerle karşılaşacağınız için hoşuma gitti. Oyunun ilerleyen kısımlarında bulabileceğiniz diğer lore’lar da var, ama onları spoiler vermeden bırakacağım.

  ()

  Görevler ve Etkileşimler

  Bir ton NPC var ve onlar için o kadar çok görev var ki, yapacak çok şeyiniz oluyor. Bir Metroidvania’ya karakter etkileşimleriyle görevler eklediğinde gerçekten hoşuma gidiyor, çünkü bu, oyunun yaratıcılarının ruhuna bir pencere açarak video oyununa daha fazla derinlik katıyor. Kayıp nesneleri bulmaktan, aileyi kurtarmak için yardım istenmesine kadar görevleri sevdim, bu oyun gerçekten dikkatinizi çekiyor ve hikayenin ve görevlerin arkasındaki detayları öğrenmek istiyorsunuz.

  Oyunun Yetenekleri ve Yükseltmeleri

  Oyunun kendisi en ilginç yeteneklere ve yükseltmelere sahip. Öncelikle, bu oyunda haritanın birçok alanında ilerlemek için, temelde diğer düşmanların yeteneklerini yutuyor, onlara dönüşüyor ve sonra ulaşılamaz alanları geçmek veya kendinizi savunmak için saldırılarını kullanıyorsunuz. Tanıdık geliyor mu?

  Evet, çünkü bu bize çok ünlü bir video oyunu karakterini hatırlatıyor; sevimli pembe bir top. Bu düşmanlara belirli sayıda kez dönüştükten sonra, yetenekleri kalıcı olarak elde ediyorsunuz. Ancak, bir seferde yalnızca üç yeteneği donatabiliyorsunuz, bu da bana ilhamın Ender Lilies’den geldiğini düşündürdü.

  Oyunun saldırı sistemine gelince, bununla harika bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Ayrıca yuvalarınıza yerleştirebileceğiniz yakın dövüş saldırıları ve özel saldırılar da var, ancak bunlar da yalnızca üç ile sınırlı. Sonunda, karakterinize çeşitli güçlendirmeler sağlayan Hollow Knight’taki cazibeler gibi diğer yükseltmeleri de donatabilirsiniz, bu yüzden haritanın her köşesini keşfettiğinizden emin olun. Hollow Knight’ı hatırlıyor musunuz, öldüğünüzde gölgenizi geride bırakırdınız? İşte, Biomorph’ta da ölünce kendinizin bir parçasını geride bırakıyorsunuz ve onu geri almak zorundasınız yoksa bu oyun için para birimini kaybedersiniz.


  BiomorphSilksong’u beklerken ihtiyacımız olan oyundu. Çok sayıda yan görev, keşif ve geri dönüşle, bu oyunda tonlarca içerik var. Kısa Metroidvaniaları takdir ediyorum, ancak bana saatlerce oyun sağlayan daha uzun olanları seviyorum. Biomorph, oyunu bitirmek için beni dönüştürdü ve bir şans verirseniz, size de yapacak.

  Son Habeler

  spot_imgspot_img

  Bu haberler ilginizi çekebilir

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  spot_imgspot_img